In gesprek met Mariska Heppe, trainster van Beweegkriebels

‘Ik ben Mariska Heppe, moeder van een zoontje in groep 2 op de P.Oosterleeschool. Afgelopen jaar heb ik met Seibatou, een andere moeder op onze school, de training Beweegkriebels van de gemeente gevolgd. Wij geven onze lessen in de kleine gymzaal. ’

Wat is Beweegkriebels precies?
‘Beweegkriebels is een soort peutergym. De peuters bewegen op muziek en doen allerlei spelletjes, samen met de ouders.’

Voor wie is Beweegkriebels?
‘Het is bedoeld voor peuters van 2,5 tot 4 jaar en hun ouders. Iedereen in de wijk met een peuter mag meedoen met Beweegkriebels. Het is dus niet alleen voor peuters en ouders op de P. Oosterleeschool. Wij werken namelijk voor Mooi Welzijn.’

Wat voor soort spellen doen jullie?
‘We doen veel verschillende spellen en werken met allerlei materialen, zoals ballen, hoepels, pittenzakjes en doekjes.’

Wat leren de kinderen in de les?
‘Ze leren de kleuren herkennen, sorteren, tellen en samenspelen, ook juist met de ouders. En het is goed voor hun taalontwikkeling, omdat ze tijdens het spelen veel woordjes leren. Ook leren ze gooien, klimmen, springen en maken ze samen plezier!’

Aanmelden en kosten?
‘De lessen zijn wekelijks op woensdag van 9.00-10.00 uur (behalve tijdens de schoolvakanties). Een les kost 0,50 cent of € 5 voor 12 keer. Ouders kunnen zich aanmelden via beweegkriebels@mooiwelzijn.nl of d.messemaker@mooiwelzijn.nl .‘